Wrzesień | Październik 2021
CZYŚCIEC WYSTAWA BARTOSZA NALEPY

Zawsze kiedy zaczynam malować nowy obraz, to jak początek czegoś nowego, jak gdybym rodził się na nowo z dobrze znajomym pragnieniem i z tą samą wiarą, że ponownie będzie mi dana szansa ujrzenia wszystkiego tak, jak gdybym widział to pierwszy raz. Malarstwo, jest jak podróżowanie po stycznej moich dwóch światów: wewnętrznego i zewnętrznego, w kierunku jednego i ostatecznego celu, którym jest przedstawienie tajemnicy ich współistnienia, jest zapisem i pamiętnikiem moich uczuć, a obrazy moimi emocjonalnymi krajobrazami.
- Bartosz Nalepa

CZYŚCIEC - wystawa Bartosza Nalepy prezentowana w Galerii ZA Rogiem / Kino za Rogiem Café w Rzeszowie to początek cyklu kameralnych i autorskich pokazów tego rzeszowskiego artysty. Dzięki takiej formule odwiedzający będą mogli odkrywać w nowych odsłonach Jego twórczość. Na bieżącą ekspozycję składają się monotypie prezentowane przez Galerię Variete z Krakowa w Cluster Co-Working oraz tytułowy obraz CZYŚCIEC z Wystawy Frida. Introspekcje zorganizowanej w ramach Międzynarodowego projektu Naukowo Artystycznego przez Wydziału Sztuki UR.

Bartosz Nalepa Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w 1997 roku na Wydziale Malarstwo Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na kierunku Malarstwo w Architekturze i Urbanistyce w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Józefa Lucjana Ząbkowskiego.


Współtwórca SCULPTORSTUDIO - projektant i współwykonawca modeli i rzeźb dekoracyjnych, architektonicznych i scenograficznych min. dla SocLand (Muzeum Komunizmu) w Nowej Hucie, RMF Media Complex pod Krakowem (obecnie wytwórnia filmowa Alvernia Studios) oraz współrealizator instalacji rzeźbiarskich Aleksandra Janickiego min. Visitor z serii Re-Produkcje, prezentowanych niezależnie w Münster, Kassel, Wenecji oraz na Art Forum w Berlinie, pokazach w Krakowie, Warszawie, Frankfurcie nad Menem, St. Petersburgu i w Norymberdze.


Laureat Nagrody Specjalnej w Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat SREBRNY CZWOROKĄT 2015 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, nominowany do nagrody na Triennale Polskiego Malarstwa Współczesnego JESIENNE KONFRONTACJE 2019, Nagroda Prezydenta Rzeszowa w Konkursie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2018" i Wyróżnienie Honorowe w roku 2020, Nagroda Specjalna Fundacji Sztuki Polskiej na Triennale Malarstwa Polskiego w 2004 r., Laureat edycji polskiej Konkursu na Najlepszy Europejski Obraz 2004 Roku.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE