Wernisaż wystawy ilustracji Kathe Shramko i warsztaty "Jak zilustrować swoją opowieść" tylko w KzR Cafe!

16.03, o godz. 18:00 Kino za Rogiem Cafe zaprasza na pełne artystycznego wyrazu wydarzenie - wernisaż ilustracji Kathe Shramko do książki "Alchemia Czarnych Lodowców" połączony z warsztatami"Jak zilustrować swoją opowieść"!

Wystawa obejmuje prace Atystki, które stworzyła do książki autorstwa Jan Wawrzyńca Dąbrowskiego, znanemu publiczności jako Henry No Hurry, będącą przesyconą symboliką i realizmem magicznym, powieścią drogi. Ilustracje będzie można podziwiać w Kinie za Rogiem Cafe do 7.04.2024.

Dodatkowo, po wernisażu w godz. 19:00 - 21:00 odbędą się warsztaty "Jak zilustrować swoją opowieść", które są skierowane do wszystkich i niepotrzebne jest doświadczenie z ilustrowania lub grafiki, bo nie chodzi tu o dobre rysowanie. Nie trzeba też się martwić o temat, bo codzienne życie każdego jest wystarczająco ciekawą opowieścią. Wystarczy wziąć ze sobą ciekawość do języka wizualnego, otwartość na rozmowę i, jakiekolwiek materiały plastyczne (obcjonalnie - bo nie ma tu obowiązku rysowania). Wstęp wolny. Zapisy na warsztaty proszę przesyłać na adres mailowy: kontakt@kzrcafe.pl

*** Kathe Shramko

Urodzona na Syberyjskiej Wyspie na jeziorze Bajkał. Ku utrapieniu rodziców, lubiła „tracić czas" godzinami wpatrując się w fale. Choć posługuję się językiem grafiki, wideo i animacji to słowo malarka (według niej samej) opisuję ją najlepiej. Zachwyt nad prostymi rzeczami i procesami jest przewodnim motywem jej sztuki. Minimalizm w grafice, zatracenie i odnajdywanie granic w malarstwie i pisanie opowieści ruchem w animacji to jest tym co fascynuję ją najbardziej.

Studiowała grafikę warsztatową na ASP w Warszawie i malarstwo na ASP w Krasnojarsku, jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu fakultetu Fotografii i Multimedia.
Obecnie żyje, pracuje i buduję dom w Górach Kaczawskich.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE