Wernisaż wystawy FLORA - Bartosz Nalepa

10 grudnia 2019 o 18:00 zapraszamy na wernisaż wystawy pt. FLORA Batosza Nalepy.

BARTOSZ NALEPA

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Studia na wydziałach ASP: Malarstwo, Konserwacja i Restauracja Dzieł Sztuki, Grafika w Pracowni Miedziorytu prof. Stanisława Wejmana.

Dyplom w 1997 roku na Wydziale Malarstwo na kierunku:  Malarstwo w architekturze i urbanistyce w Pracowni Malarstwa Ściennego prof. Józefa Lucjana Ząbkowskiego.

  • II Nagroda Prezydenta Rzeszowa w Konkursie "Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2018".
  • Nagroda specjalna na Międzynarodowym Triennale Malarstwa Regionu Karpat SREBRNY CZWOROKĄT 2015 pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Nagroda specjalna Fundacji Sztuki Polskiej na Triennale Malarstwa Polskiego w 2004 r.
  • Laureat edycji polskiej Konkursu na Najlepszy Europejski Obraz 2004 Roku. 

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, monotypią oraz luksografią. 

Tworzy również performance oparte na użyciu różnych źródeł światła i projekcji obrazu. Wizualizacje powstają zazwyczaj do muzyki improwizacyjnej. Współpracuje z zespołem PITZ oraz  Krakow Improvisers Orchestra. Występował min. w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Kantora CRICOTECA (2016 r.), na Rzeszów Jazz Festiwal (2017 r.), Europejskim Stadionie Kultury’2018 (z PITZ feat MAZZOLL), ECHO SONDA 2 (2018 r.) oraz na Krakowskiej Jesieni Jazzowej ‘2019 w Manggha. 

Udział w wystawach indywidulanych i zbiorowych w Polsce oraz międzynarodowych pokazach i targach sztuki min. w Barcelonie (Hiszpania),  Stokholmie (Szwecja), Oradea (Rumunia), Koszycach (Słowacja), Miskolcu (Węgry), Nowym Jorku (USA).

Prace w kolekcjach prywatnych i BWA w Rzeszowie oraz w ofercie Galerii Olympia i Galerii Dystans w Krakowie, a także Ilony Lee w Nowym Jorku (USA) i La Galeria Nou Mil.lenni w Barcelonie (Hiszpania).

https://bartosznalepa.wixsite.com/malarstwo

https://bartosznalepa.wixsite.com/grafika

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE