WERNISAŻ "Narodziny Dotyku" - BARTOSZ NALEPA

Zapraszamy na wernisaż wystawy Bartosza Nalepy pt. NARODZINY DOTYKU w Galerii ZA Rogiem, w dniu 17 marca 2022 r. (czwartek) o godz.19.00.

Artysta zaprezentuje cykl rysunków, 10 plansz pod czułym tytułem "narodziny dotyku", które powstały w 2021 roku w czasie trwania pandemii, gdy kontakty były srogo ograniczone a każde powitanie nacechowane strachem przed zarażeniem śmiertelnym wirusem.

Część cyklu była eksponowana podczas wystawy konkursowej Obraz, Rysunek, Grafika, Rzeźba Roku 2021 w BWA w Rzeszowie a autor Narodzin Dotyku zdobył nominację do nagrody. Nie mniej obecny pokaz ma szczególny charakter w obliczu tragicznych wydarzeń na Ukrainie, tytuł cyklu i samej wystawy rezonuje jeszcze bardziej i skłania do refleksji nad znaczeniem naszych gestów i tego wszystkiego co "dotyk" uosabia. Poza oczywistymi skojarzeniami wystawa odwołuje się również do naszej intymności i odwiecznej potrzeby bliskości a "narodziny" w czołówce tytułu sugerują wprost jej odrodzenie.

Cały przychód ze sprzedaży prac z wystawy i zbiórki zorganizowanej w trakcie wernisażu zostanie przeznaczony na pomoc Ukrainie.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE