SAMI SWOI - TRYLOGIA SYLWESTRA CHĘCIŃSKIEGO w najbliższy Wtorek z Klasyką

W związku z zbliżającą się premierą filmu SAMI SWOI. POCZĄTEK (16.02.2024) Kino za Rogiem Cafe w każdy kolejny WTOREK Z KLASYKĄ przypomni kultową trylogię Sylwestra Chęcińskiego z niezapomnianymi kreacjami Wacława Kowalskiego oraz Władysława Hańczy. Produkcje po rekonstrukcji cyfrowej pozwolą cieszyć się nimi podczas seansu na dużym ekranie.

30.01.2024, godz. 18:00 SAMI SWOI - Legendarna komedia o dziejach dwóch chłopskich rodzin z Kresów i ich sporze o miedzę, który razem z nimi przeniósł się na Ziemie Odzyskane. Kargul z Pawlakiem znów kłócą się o wszystko i na zgodę raczej się nie zanosi. Jedyna nadzieja w młodych…
Komedia Sylwestra Chęcińskiego zajęła drugie miejsce w plebiscycie "Polityki" na najciekawszy film polski XX wieku.

Nagrody
2007 - Złota Kaczka - Najlepsza złota myśl - "Złota Kaczka" 50-lecia za kwestię "Sąd sądem, a sprawiedliwość musi być po naszej stronie"

6.02.2024, godz. 18:00 NIE MA MOCNYCH - Kontynuacja losów dwóch rodzin zabużańskich, osadników na Dolnym Śląsku, Kargulów i Pawlaków. Obaj są coraz starsi, a ziemia musi mieć gospodarza. Na dzieci nie ma co liczyć, cała nadzieja we wnuczce Ani. Przed laty ich pogodziła, teraz oczekują, że wyjdzie za mąż za kogoś, kto zajmie się gospodarstwem. I oto w okolicy pojawia się młody obiecujący technik mechanizacji rolnictwa… Ich marzenia mają szansę się spełnić! Tyle że trzeba jeszcze pokonać kilka przeszkód, ale co tam, na Pawlaka i Kargula nie ma mocnych!

Nagrody
1974 - Złote Lwy - Nagroda Publiczności - Sylwester Chęciński
1974 - Łagów, LLF:

  • Złote Grono - Najlepszy film - Sylwester Chęciński
  • Złote Grono - Najlepsza rola męska - Wacław Kowalski
    1974 Młodzi i Film:
  • Nagroda Publiczności - Dla filmu pełnometrażowego - Sylwester Chęciński
  • Nagroda Specjalna - Nagroda tygodnika "Panorama Północy" - Wacław Kowalski

13.02.2024, godz. 18:00 KOCHAJ ALBO RZUĆ - Trzecia część komediowej opowieści o rodzinach Pawlaków i Karguli. Seniorowie obu rodów oraz ich wnuczka Ania otrzymują od Johna Pawlaka zaproszenie do Chicago. Kiedy przyjeżdżają na miejsce, okazuje się, że pojawili się za późno - John zmarł kilka dni wcześniej. To nie jedyny szok: po otwarciu testamentu dowiadują się, że John miał nieślubną córkę, którą teraz muszą odszukać. Ameryka okazuje się krajem wielu niespodzianek…

Nagrody
1977 - Złote Lwy - Nagrody Główne - Srebrne Lwy Gdańskie - I Nagroda - Sylwester Chęciński

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE