Spotkanie z psychologiem i film Arab Blues w cyklu dla Pań - KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ

👩👩‍🦳👱‍♀️ Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu KOBIETA W ROLI GŁÓWNEJ, czyli spotkaniami z inspirującymi, twórczymi kobietami i specjalnie dobranymi babskimi filmami.

🗣️ Gościnią najbliższego wydarzenia, w czwartek, 29.02.2024, o godz. 18:00 będzie Aleksandra Hytroś-Kiwała - psycholog, specjalista psychoterapii dzieci i młodzieży, pracująca również z osobami dorosłymi oraz grupami, która opowie nie tylko o Swojej pracy, ale między innymi o współczesnych kobietach, jak również czy film może być formą terapii?

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/arab-blues/

Po rozmowie rozlosujemy nagrody (ufundowane przez Wydawnictwo Dreams i Monolith Films), a na koniec wspólnie obejrzymy komedię obyczajową pt. Arab Blues.

🎬 Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej? Komedia "Arab Blues" przypomina, że powroty w rodzinne strony nie zawsze bywają łatwe. Tak jest w przypadku wychowanej we Francji Selmy, która postanawia wrócić do Tunezji, aby otworzyć gabinet psychoanalityczny. Na miejscu okazuje się jednak, że nie tylko nikt tam na nią nie czeka, ale jej zawód i styl życia nawet najbliższym krewnym wydają się cokolwiek podejrzane. Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli Golshifteh Farahani sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE