Marek i Michał Andrzejewscy - WARIACTWO - koncert

Stowarzyszenie Poetycki Rzeszów oraz Kino za Rogiem Café zapraszają w piątek, 27.10.2023 o godz. 18:00 na muzyczną ucztę w wykonaniu Marka i Michała Andrzejewskich, który zaprezentuje materiały z najnowszej płyty “Wariactwo”. 

Bilety w cenie 50zł do nabycia na stronie kupbilecik.pl lub w kasie kina.

Na nowy album składają się autorskie piosenki z dojrzałymi i odważnymi tekstami. Wyłania się z nich mocne przesłanie o poszukiwaniu tego, co w życiu jest najważniejsze. Muzycznie płyta mieni się bardzo bogatą paletą brzmień: od rozbuchanych, dynamicznych, efektownych rockowych utworów do nastrojowych, skupiających uwagę ballad. 

Od wielu lat w koncertach Markowi Andrzejewskiemu towarzyszy jego syn Michał - uzdolniony pianista i producent muzyczny. Panowie razem opracowali i nagrali piosenki na wydaną w 2021 roku płytę pt. "Wariactwo"

* Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Laureat głównych nagród na  Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Ogólnopolskim Festiwalu Recitali w Siedlcach, Spotkaniach Zamkowych w Olsztynie i wielu innych. W latach 90–tych współpracował z folkowym zespołem „Orkiestra św. Mikołaja” i z teatrem „Gardzienice”. Jako wokalista i kompozytor brał udział w przedstawieniu "Album rodzinny" teatru Grupa Chwilowa. Publikował teksty w "Akcencie" i w piśmie "Piosenka". Utwór "Jak listy" z debiutanckiej płyty „Trolejbusowy batyskaf” funkcjonuje jako leitmotif "Krainy Łagodności" - nurtu piosenki literackiej i poetyckiej. Dotarł do szerokiego grona słuchaczy, zaś cały debiutancki album do dziś stanowi kanon polskiej piosenki autorskiej. Marek Andrzejewski pisze w "bardowski" sposób o sprawach społecznych i o zależnościach między przyrodą a cywilizacją. O prawdzie, miłości, trudnych wyborach, emocjach, o poszukiwaniu duchowości współczesnego, urzeczowionego człowieka. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, ale jednak frapujące i zapadające w pamięć. Nie dają się łatwo zaszufladkować, można w nich znaleźć elementy jazzu, folku, bossa novy, rocka i ballady.  

Artysta ma w swoim dorobku sześć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003), „Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), najnowsza "Wariactwo" (2021) oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów. W 2021 roku obchodził trzydziestolecie pracy artystycznej. 

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE