KINOLUB w Kinie za Rogiem Cafe

12 czerwca 2023 r. startuje ósma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB. Festiwal odbywa się w 10 miejscach w Polsce, a jego centrum jest w Rzeszowie. Tegoroczny repertuar zobaczyć będzie można w Wojewódzkim Domu Kultury, Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy, Rzeszowskich Piwnicach oraz Kinie za Rogiem. Wydarzenie potrwa do 18 czerwca, a udział w nim jest bezpłatny.

🎬 KINOLUB to najlepsze kino z całego świata dedykowane młodej widowni. W tegorocznym programie znalazło się aż 56 filmów z 26 krajów. Wśród nich są historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata - m.in. z Indii, Brazylii, Tajwanu czy Australii. To wartościowe i ambitne produkcje, których brakuje w tradycyjnym repertuarze kinowym czy telewizyjnym. Filmy wybrane przez selekcjonerów Festiwalu to zawsze intrygujący początek do dyskusji z młodzieżą i dziećmi na istotne tematy. To także tytuły, które docenione zostały na innych, międzynarodowych festiwalach kina młodego widza. Poprzednie edycje Festiwalu zgromadziły już ponad 50 tysięcy widzów. Najlepsze filmy wybierze i nagrodzi jury profesjonalne, składające się z filmowców i ludzi kultury oraz jury dziecięce i młodzieżowe. Zwycięzców poznamy 16 czerwca.

👨‍👩‍👧‍👦 W tym roku organizatorzy Festiwalu ponownie przygotowali specjalne pokazy popołudniowe i weekendowe dedykowane rodzinom. W popołudnia i weekend zapraszamy rodziców z dziećmi, a także młodzież.

 • 13 czerwca (wtorek)
  17:00 Gandhi i spółka (Gandhi & Co), kat. wiekowa 9+
  reżyseria: Manish Saini, Indie, 2021, 101 min.
  Mintoo i Mitra uwielbiają zabawę i psoty. Na szkolny konkurs Mintoo zamierza przebrać się za swojego ulubionego superbohatera Jango, ale splot zabawnych zdarzeń sprawia, że zmuszony jest przebrać się za bohatera narodowego Indii – Mahatmę Gandhiego. Czy podoła tej wymagającej roli i, podobnie jak Gandhi, stanie się wzorem uczciwości i bezinteresowności?
 • 15 czerwca (czwartek)
  17:00 Beyro (Beyro), kat. wiekowa 13+
  reżyseria: Morteza Ali Naderan, Iran, 2022, 106 min.
  Droga irańskiego bramkarza Alirezy “Beyro” Beyranvanda od uklepanych boisk jego rodzinnej wioski do stadionów mundialu była wyjątkowo trudna – ale nikt nigdy nie powiedział, że brakuje mu talentu. Młody piłkarz z determinacją stawia czoła przeciwnościom: sprzeciwom rodziny, skrajnej biedzie i machinacjom działaczy związkowych, stając u progu profesjonalnej klubowej kariery.
 • 16 czerwca (piątek)
  17:00 Przypadek Tesli (Sluchaiat Tesla), kat. wiekowa 11+
  reżyseria: Andrey Hadjivasilev, Bułgaria, 2022, 90 min.
  Młody wynalazca Tony, wielbiciel geniusza Nikoli Tesli, pracuje nad bezprzewodowym urządzeniem elektrycznym. Tony jest przekonany, że jego odkrycie rozwiąże globalny kryzys energetyczny. Ku swojemu rozczarowaniu, zostaje zmuszony do wyjazdu na obóz letni z kolegami z klasy. Przetrwanie na łonie natury nie będzie jedyną przeszkodą, którą Tony będzie musiał pokonać.

Szczegóły i zapisy: https://kinolub.pl/rzeszow/

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE