Grudzień 2022|Styczeń 2023 CERAMICZNIE wystawa AGNIESZKI FILIPEK

Wystawa Agnieszka Filipek CERAMICZNIE prezentuje prace z dwóch cyklów mozaik. Cykl I „Dzikie mozaiki" oraz cykl II „Dziwne kształty w pamięci".

Tematyka obu cyklów jest podobna. Tworzone na powierzchni ceramiki rysunki  nazywam „intuicyjnymi", gdyż nie muszę zastanawiać się długo nad tym co chciałbym przedstawić. Czasem wybieram proste słowa klucze wokół których krążą moje działania. Oczywiście kompozycja jest dla mnie ważna, więc w dużej mierze determinuje ostateczny wygląd pracy. Całość jest jednak w moim odczuciu bardzo intuicyjna. 

Zarówno „Dzikie mozaiki" jak i „Dziwne kształty w pamięci" są opowieścią o zapomnianym i niezdefiniowanym. O zlepkach elementów rzeczywistości, natury, przedmiotów, oraz snów zapisanych w podświadomości. Skłaniają do zastanowienia nad tym skąd właściwie pochodzą te abstrakcyjne wizje, które wydają się zarówno bliskie „ziemskie" jak i zupełnie obce. 

W serii Dziwne kształty w pamięci" działam głównie linią i prostymi geometrycznymi kształtami, przywodzącymi na myśl zapisy starożytnych plemion. Prace z serii „Dzikie mozaiki" przyjmują dużo bardziej organiczne formy, przywodząc na myśl zwierzęta lub rośliny, nie z tego świata.

Agnieszka Filipek ur. w Rzeszowie w 1995 roku. Ukończyła Zespół Szkół Plastycznych im Piotra Michałowskiego w Rzeszowie. W latach 2015-2019 studiowała na wydziale Rzeźby Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im Jana Matejki, następnie w latach 2019-2021 na wydziale Rzeźby i Intermediów Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, gdzie uzyskała dyplom Magistra Sztuki, broniąc dyplom rzeźbiarski, oraz aneks z ceramiki. Obecnie prowadzi pracownię ceramiczną w mieście­ rodzinnym Rzeszowie. 

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE