Festiwal Wolności Twórczej 2022 w Rzeszowie – Bernard Maseli – „Drifter live” + muzyczno fotograficzna dogrywka!

Stowarzyszenie Podkultura wraz z Miastem Rzeszów zaprasza na 3 edycję Festiwalu Wolności Twórczej, który w tym roku potrwa dwa dni. 
28 października w WDK Rzeszów wystąpi 10 osobowy zespół pod wodzą legendarnego jazzmana, wibrafonisty Bernarda Maseli, a dzień później w Kino za Rogiem Cafe odbędzie się wernisaż wystawy zdjęć Soni Gorczak, prezentacja winyla Late Night Poems oraz festiwalowe afterparty na którym zagrają m.in. Daniel Drumz, Groh i Amenbreakz.

***

Wydarzeniem otwierającym festiwal będzie spektakularny koncert 10 osobowego zespołu pod wodzą legendy polskiego jazzu Bernarda Maseli, prezentującego materiał z płyty "Drifter" wydanej w prestiżowej serii Polish Jazz Masters!

28 października o 20:00 w sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury wystąpi zespół w składzie:

Bernard Maseli – wibrafon elektryczny, kalimba
Beata Przybytek – śpiew
Wojciech Myrczek- śpiew
DJ Eprom – turntablizm
Marek Raduli – gitara elektryczna
Jerzy Główczewski – saksofony
Michał Kapczuk – bas elektryczny, kontrabas
Daniel Soltis- zestaw perkusyjny
Filip Krzysztoporski – instrumenty perkusyjne
Eskaubei – rap

Wstęp na koncert jest bezpłatny, po dokonaniu rejestracji online pod tym linkiem -  https://www.interankiety.pl/f/kA34qqqN (decyduje kolejność rejestracji)

***

Dogrywka w sobotę w Kino za Rogiem Cafe!

W drugi dzień Festiwalu Wolności Twórczej pod szyldem „Dogrywka” w Kino za Rogiem Cafe o 19:00 odbędzie się prezentacja wyjątkowego winylowego wydawnictwa od U Know Me Records, płyty Late Night Poems – „Ostatni Dzień Lata” wraz z możliwością zakupy płyty w promocyjnej cenie.

O 20:30 organizatorzy zapraszają na wernisaż wystawy fotografii Soni „Kokoshki” Gorczak pod tytułem „Bałtyk”. To wielowymiarowy obraz natury oraz infrastruktury wokół polskiego morza po sezonie, który znamy, ale nie zawsze potrafimy dostrzec. To gra kolorów, odcieni morza, nieba, piasku i roślinności, uchwycenie żywiołów, jak również charakterystyczne dla autorki ujęcie detali. 

O 21:30 na górnej sali Kino za Rogiem Cafe rozpoczynamy afterparty festiwalu z udziałem znakomitych i zasłużonych dla polskiej sceny muzyki elektronicznej postaci. Swoje sety zaprezentują Daniel Drumz (Kraków / U Know Me Records), Groh (WWA / U Know Me Records), a także Amenbreakz (UK) i dawno nie słyszani AC Boyz (Zoltan / Skub). Muzycznie panować będzie eklektyzm, od nu jazzu i subtelnej elektroniki aż po drum and bass.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE