DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KINIE ZA ROGIEM CAFE

Święto Babć i Dziadków to pełen atrakcji weekend w Kinie za Rogiem Café. Z tej okazji w sobotę i niedzielę przygotowaliśmy specjalnie dopasowane seanse, a na bilety do kina, jak i ofertę barową obowiązuje zniżka dla Seniorów 10%. 

 

21.01 - dzień Babci

10:30 Chłopiec i wilk

Słoneczne lato. Dziewięcioletni Hugo spędza wolne dni w rodzinnym domu, gdzie niegdyś dorastał jego ojciec. Jest tam również jego babcia Sara - starsza kobieta, której na co dzień doskwiera samotność. Pragnąc, by rodzina znów była blisko, przywołuje ona starą legendę, zgodnie z którą w jej osiemdziesiąte urodziny przyjdzie po nią wilk.

12:00 Zabawy z Animatorką KzR - wstęp 10zł od osoby

13:30 Cały świat Romy

Romy codziennie po szkole idzie do babci. Niektórym może wydawać się, że to oznacza zabawę i dobrze spędzony czas. Nie dla Romy. Babcia Stine jest zajęta pracą w swoim salonie fryzjerskim i jest bardzo surowa. Ale wszystko się zmienia, gdy Romy odkrywa zupełnie inne oblicze staruszki i dostrzega, jak bardzo jest potrzebna babci. Międzypokoleniowa opowieść o pomocy i zrozumieniu.

15:30 Paryskie tango

Jej sceniczna prezencja może być myląca – Sol, gwiazda argentyńskiego tanga, od lat pogrążona jest w żałobie po śmierci syna. Pewnego dnia postanawia udać się do Paryża, aby wreszcie poznać wnuka i synową. Jednak zamiast tak po prostu stanąć u ich drzwi i przedstawić się, próbuje zbliżyć się do tej dwójki, wynajmując incognito pokój u synowej. Jak skończy się ta gra pozorów?

17:30 Trzy królowe

Prace budowlane w domu Helen zmuszają ją do tymczasowej przeprowadzki. Gdy zatrzymuje się w domu spokojnej starości, nie spodziewa się, że za chwilę jej życie zostanie wywrócone do góry nogami. Ogromna ilość intryg, zagmatwanych koneksji i ekscentrycznych postaci to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Prawdziwym wyzwaniem okazuje się starcie z szajką zawadiackich seniorek. Tamtejszych atrakcji i życia towarzyskiego pozazdrościłby im nie jeden akademik. Przed Helen czas arcyzabawnych przygód i wzruszeń, gdyż trafiła do miejsca, gdzie zacieśniają się najpiękniejsze przyjaźnie i spełniają najskrytsze marzenia.

22.01 - dzień Dziadka 

10:30 Podróże kapitana Klipera (4 odcinki: Szalony duch Rogera, Na tropie skarbów, Uczeń wielkiego smoka, Muszla maharadży)

Barwne przygody kapitana Klipera, który razem z małpką Gogo podróżuje statkiem po morzach i oceanach świata. Raz po raz natrafiają na pirata Szalonego Rogera, ale dzięki odwadze i sprytowi zawsze udaje się im go przechytrzyć

12:00 Zabawy z Animatorką KzR - wstęp 10zł od osoby

13:30 Wojna z dziadkiem

Peter jest w siódmym niebie, kiedy dowiaduje się, że jego ukochany dziadek Ed (Robert De Niro) zamieszka razem z nim w domu. Radość chłopca nie trwa długo, bo okazuje się, że starszy pan zajmie jego pokój, a on sam będzie musiał przenieść się na poddasze. Peter bardzo kocha dziadka, ale jeszcze bardziej pragnie odzyskać swój kącik. Nie mając wyboru, wypowiada seniorowi wojnę! Z pomocą przyjaciół wymyśla coraz bardziej przewrotne, podstępne i totalnie zwariowane pomysły, aby osiągnąć swój cel. Jednak dziadek okazuje się godnym przeciwnikiem.

15:30 Mężczyzna imieniem Ove

Spokojne szwedzkie miasteczko. Ove (Rolf Lassgård) ma blisko sześćdziesiąt lat i po śmierci żony stracił wszelką radość życia. Stał się zrzędliwym tetrykiem, który uprzykrza życie mieszkańcom swojego osiedla. Kiedy traci pracę w spółce kolejowej, postanawia popełnić samobójstwo. W tym samym czasie do domu naprzeciwko wprowadza się ciężarna Parvaneh (Bahar Pars) ze swoją rodziną. Nowa znajomość zmienia życie Ovego.

17:30 Piknik z niedźwiedziami 

Sławny pisarz, Bill Bryson (Robert Redford), ani myśli o spokojnej emeryturze. Na przekór rodzinie i pięknej żonie (Emma Thompson) postanawia wybrać się w podróż życia. Zamierza przebyć na piechotę Szlak Appalachów – liczącą 2200 mil, malowniczą trasę łączącą stany Georgia i Maine. Nie mogąc znaleźć innych towarzyszy, Bryson zabiera na wyprawę dawno niewidzianego przyjaciela Katza (Nick Nolte), notorycznego podrywacza, dla którego ekspedycja jest sposobem na ucieczkę przed wierzycielami. Na szlaku szybko okazuje się, że dla każdego z podróżników słowo „przygoda” ma zgoła odmienne znaczenie. A im dalej w las, tym robi się zabawniej!

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE