Cleo od piątej do siódmej w cyklu FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem pokażemy francuski klasyk, niezapomniane dzieło Agnès Vardy pt. Cleo od piątej do siódmej

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/cleo-od-piatej-do-siodmej/

Cléo (Corinne Marchand) jest młodą, ładną i zwykle beztroską piosenkarką z kilkoma hitami na swoim koncie, która z niepokojem oczekuje wyników biopsji. Martwi się śmiertelną diagnozą raka, a jej umysł przechodzi od stanu paniki do pewności siebie, od nadziei do rozpaczy. Przez dwie godziny spaceruje ulicami Paryża, gdzie spotyka przyjaciół, kochanka, znajomego muzyka i przypadkowych ludzi. Czuje się jednak bardzo odizolowana. Wszystko zmienia się, gdy spotyka żołnierza, który jest w drodze na wojnę w Algierii. Jest to jedyny człowiek, który podziela te same obawy i lęki o swój los.

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE