WALENTYNKI W KzRCafé

PATENTY NA MIŁOŚĆ

Małgorzata Hillar pisała: “Miłość jest czekaniem na szelesty, listy, na pukanie do drzwi.” 14.02 o 18:00 zapraszamy do Kina za Rogiem Café na pasjonujący i zmysłowy wykład z prezentacją na temat dawnej sztuki amorów - języka zalotników i sposobów okazywania zainteresowania np. z wykorzystaniem wachlarzy czy karnetów do tańca.

Wydarzenie poprowadzi Beata Kuman - historyczka sztuki, od 17 lat pracowniczka działu sztuki w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, opiekunka zbiorów rzemiosła artystycznego i kuratorka wystaw poświęconych sztuce oraz historycznej modzie damskiej.

Rezerwacje: kontakt@kzrcafe.pl lub 17 867 41 73

Bilety na spotkanie 10zł

EUGÉNIE GRANDET - polska premiera!

Po spotkaniu o 19:05 zapraszamy na premierowy pokaz, nie wyświetlanego w naszych kinach filmu - Eugénie Grandet w reż. Marca Dugaina. Zachwycająca wizualnie ekranizacja powieści Honoriusza de Balzaka z utalentowanym Olivierem Gourmetem w roli głównej.

Felix Grandet apodyktycznie rządzi skromnym prowincjonalnym domem, gdzie mieszka wraz z żoną i córką Eugenie. Pomimo pozycji najbogatszego człowieka w okolicy, chciwy mężczyzna zmusza swoją rodzinę do życia w ubóstwie. Nagła wizyta bratanka Grandeta, próżnego i zbankrutowanego paryskiego dandysa pobudza delikatną duszę Eugenii, która od razu się w nim zakochuje. Tylko, że Grandet dla ochrony swoich pieniędzy, gotów jest poświęcić wszystko, nawet własną córkę...

Organizatorami seansu są Kino za Rogiem Café i Institut Français de Pologne.

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/eugenie-grandet/

Bilety na film 5zł

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE