Tysiącletnia pszczoła - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie oraz Instytut Słowacki zapraszają na specjalny i jednorazowy pokaz filmu TYSIĄCLETNIA PSZCZOŁA w 40. rocznicę jego premiery.

"Tysiącletnia pszczoła" w reżyserii Juraja Jakubisko to piękna, epicka, magiczno-realistyczna opowieść o trzech pokoleniach wiejskiej rodziny Pichandów, których losy wplecione są w historię kraju od ostatnich lat XIX wieku po I wojnę światową. W losach rodziny odbijają się przemiany narodu i czasów, coraz brutalniejszych i coraz dalszych od dawnej tradycji i zwyczajów. Poetycka wizja narodu obdarzonego temperamentem, uczuciowością, humorem i mądrością, odniesiona została do sposobu życia pszczelego ula – z jego wieczną krzątaniną wokół budowania, płodzenia, gromadzenia dóbr, z jego solidarnością i wzajemną pomocą, uporem i witalnością.

Film, będący ekranizacją powieści Petera Jaroša, poza urzekającym sposobem opowiadania, charakteryzuje niezwykłe piękno wizualne, współtworzące niepowtarzalną atmosferę dzieła. Produkcja otrzymała nagrodę La Fenice del Cinema za zdjęcia na festiwalu w Wenecji w 1983 r.

Jednorazowy pokaz odbędzie się w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem 25.01 godz. 18:30.

Bilety 5zł

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/tysiacletnia-pszczola/

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE