Spotkanie z Markiem Koterskim w Kinie za Rogiem Café

30 września o 19:00 odbędzie się już trzecie spotkanie w ramach naszego cyklu Kino za Rogiem LIVE! Tym razem na miejscu w Kinie za Rogiem Café spotkamy się i porozmawiamy z wybitnym polskim reżyserem - Markiem Koterskim.

Nie ma osoby w Polsce, która nie znałaby kwestii z “Nic śmiesznego”, “Dnia Świra” czy “Baby są jakieś inne”. Za nimi wszystkimi stoi polski reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, aktor, poeta, prozaik i dramatopisarz Marek Koterski. 

Urodził się 3 czerwca 1942 w Krakowie, a w 1972 ukończył reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Przełomem w jego karierze stał się inspirowany teatrem absurdu komediodramat “Dom wariatów z 1984”, w którym Koterski zawarł wątki autobiograficzne i stworzył swoje alter ego – Adama Miauczyńskiego. Z czasem wyrobił charakterystyczny styl swojej twórczości: słodko-gorzkie, groteskowe, zabawne acz refleksyjne kino będące w kontrze z polskim etosem romantycznym. Najgłośniejszym filmem w dorobku reżysera jest bezsprzecznie “Dzień świra” z 2002, który poruszył widzów i opinię publiczną oraz zdobył Grand Prix Złote Lwy na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Orła i wiele innych wyróżnień na krajowych festiwalach. W ostatnim filmie Marka Koterskiego, “7 uczuć”, Adasia Miauczyńskiego zagrał syn reżysera, Michał. 

Poza działalnością filmową Marek Koterski realizuje się również w teatrze. Wraz z żoną, Małgorzatą Bogdańską, stworzył Teatr w walizce, w ramach którego realizują spektakl “Nie lubię pana, Panie Fellini”. 

Na spotkaniu w Kinie za Rogiem Café w Rzeszowie, reżyser opowie o swojej pracy i twórczości oraz odpowie na pytania widzów. 

Bilety: 20 zł

Na wydarzenie nie prowadzimy rezerwacji, obowiązuje wyłącznie sprzedaż biletów.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE