PRADZIADY - Teatr na ekranie

Z radością zawiadamiamy, że od listopada w naszym kinie rusza nowy, interesujący cykl TEATR NA EKRANIE, 🎭czyli pokazy ciekawych, nagradzanych, polskich sztuk teatralnych z doborową obsadą, które będzie można raz w miesiącu obejrzeć na dużym ekranie tylko w Kinie za Rogiem Cafe!

🎥 Zobaczymy ekranizacje tworzone głównie przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalających na realizację nowatorskich utworów.

🎭 Pierwszy pokaz PRADZIADY w niedzielę, 26.11.2023 o godz. 18:00

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/pradziady-teatr-na-ekranie/

Współczesna, inteligencka, trzypokoleniowa polska rodzina, chętnie powołująca się na swe szlacheckie korzenie, zbiera się na kultywowanym raz w roku obrzędzie wywoływania duchów. Są to zazwyczaj duchy rodzinne, duchy przodków, na czele z duchem protoplasty rodu, pradziadem Oktawianem Alfonsem, pieszczotliwie nazywanym Ociem - Aciem. Doroczne święto obcowania z duchami rodzinnych antenatów ma być formą podtrzymania szczytnych tradycji, ma mieć też swoje dydaktyczno –wychowawcze znaczenie wobec, raczej niesfornych, najmłodszych członków rodziny. Cóż jednak wtedy, gdy zjawiające się duchy nie zawsze pasują do wyidealizowanych, rodzinnych przekazów? Kiedy wykazują cechy głęboko ludzkie, za to dalekie od tych propagowanych, jako wzór do naśladowania? W dodatku, tym razem, zjawią się duchy całkiem niepożądane i niezaproszone, czyniąc niemałe zawieszanie i sporą konsternację wśród domowników.

Występują:
Masza Wągrocka (Pańcia)
Łukasz Borkowski (Pańcio)
Katarzyna Skarżanka (Dziabcia)
Tomira Kowalik (Paloma)
Mariusz Ochociński (Jan Majteczko)
Piotr Cyrwus (Badek)
Agata Różycka (Głupczyk)
Natalia Łągiewczyk (Głupczynka)
Weronika Humaj (Onaż to)
Anna Korzeniecka (Babcia Maligna)

AUTOR TEKSTU: Wojciech Kuczok,
REŻYSERIA: Michał Zdunik,

Tekst "Pradziady" powstał na II Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU, organizowany przez Wrocławski Teatr Współczesny i Miasto Wrocław.

🏆 Spektakl został nagrodzony za pierwszoplanową rolę męską (Piotr Cyrwus) podczas 3. edycji festiwalu TEATROTEKA Fest w 2019 roku, zaś rok później otrzymał nagrodę Bronze Remi w kategorii Independent Shorts - Dramatic - Adaptation na międzynarodowym festiwalu World Fest Houston.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE