Opętanie - dodatkowy seans!

To wielkie wydarzenie - w związku z dużym zainteresowaniem Kino za Rogiem Cafe zaprasza na drugi pokaz filmu OPĘTANIE kultowego i kontrowersyjnego film Andrzeja Żuławskiego, który czekał na polską premierę 42 lata!

Produkcja z 1981 roku została zrekonstruowana na podstawie oryginalnych negatywów. Mimo światowego rozgłosu zrealizowany we Francji film Andrzeja Żuławskiego, nigdy nie miał oficjalnej szerokiej dystrybucji w Polsce, a wyświetlany w zagranicznych kinach został mocno okrojony. "Opętaniu" na przestrzeni lat towarzyszyły liczne kontrowersje, a główna gwiazda filmu Isabelle Adjani, choć nagrodzona jako Najlepsza aktorka na festiwalu filmowym w Cannes 1981 przypłaciła pracę z reżyserem zdrowotnymi problemami.

Berlin Zachodni w okresie zimnej wojny. Mark i Anna przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen - do złudzenia przypominającą jego żonę

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE