NOWE HORYZONTY EDUKACJI FILMOWEJ - oferta zajęć dydaktycznych dla szkół

Kino za Rogiem Café w Rzeszowie jako jedyne w naszym mieście zaprasza do udziału w wyjątkowym projekcie dydaktycznym - Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej - cykl 7 filmów dostosowanych do odpowiednich poziomów edukacji, kolejno dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Zapisy przyjmujemy do końca września!

Cały program NHEF pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji Narodowej. W 2012 roku projekt został uhonorowany Nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii „edukacja młodego widza”. W 2011 roku Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zostały włączone do rodziny projektów Filmoteki Szkolnej oraz należą do Koalicji dla edukacji filmowej powołanej przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Honorowy patronat nad programem ma organizacja Europa Cinemas.

Jak to działa?

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli znajdują się w załączonym katalogu oraz na stronie internetowej: https://nhef.pl/program/miasta/rzeszow) i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do Kina Za Rogiem Café w Rzeszowie (dzień i godzina do ustalenia z naszym kinem przez placówkę edukacyjną).

Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu. Nauczyciele dostają dostęp do interdyscyplinarnych materiałów dydaktycznych (informacje o filmie i reżyserze, scenariusze lekcji, karty pracy, opinie psychologów etc.) do wykorzystania podczas zajęć szkolnych.

Zapisy

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji projektu! To jedyna taka okazja w Rzeszowie tylko w Kinie za Rogiem Café!

Wystarczy wypełnić formularz: https://panel.nhef.pl/zgloszenie 

W razie zainteresowania i pytań prosimy o kontakt z kinem

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE