Midsommar. W biały dzień w naszym barwnym cyklu KADR JAK MALOWANY!

Midsommar to święto obchodzone przez Szwedów w weekend najbliższy nocy świętojańskiej. Nawiązujac do tego wydarzenia zapraszamy Państwa do Kina za Rogiem Café na kolejne spotkanie w ramach naszego niezwykle oryginalnego i interesującego cyklu!

KADR JAK MALOWANY to comiesięczne spotkania ze sztuką i filmem. Wykładom o artystach i dziełach, które zainspirowały konkretne kadry i sceny filmowe zawsze towarzyszy specjalnie wybrany seans. 🎞️🎨 Czym kierowali się twórcy filmowi przygotowując określone ujęcie? Dlaczego dane dzieło zostało odtworzone w filmie i jakie to ma znaczenie dla fabuły? Dowiecie się tego i wiele więcej!

Czwartek, 20.06.2024 godz. 18:00 wykład + seans filmu „Midsommar. W biały dzień”

Bilety: 20 zł Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/midsommar-w-bialy-dzien-2/

🗣️ Wykłady prowadzi ks. Paweł Batory - dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Rzeszowie, historyk sztuki, wykładowca oraz miłośnik kina

🎬 Film: Jeden z najbardziej znsnych i komentowanych filmów młodego reżysera Ari Astera z Florence Pugh w roli głównej.

Dani i Christianowi coraz bardziej nie układa się w związku, jednak rodzinna tragedia znowu zbliża ich do siebie. Oboje dołączają do grupy przyjaciół Christophera i wyruszają na wakacyjną wyprawę na północ Skandynawii. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem Słońca. Jednak to, co z początku wygląda na beztroską wycieczkę połączoną z badaniem egzotycznych obrzędów, z czasem przybiera coraz bardziej niepokojący obrót. W sielskiej komunie przyjaznych, uśmiechniętych ludzi zaczynają się dziać rzeczy coraz mniej wytłumaczalne i coraz bardziej przerażające.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE