Krzysztof Stroiński i Piotr Głowacki w sztuce CUKIER STANIK w cyklu - TEATR NA EKRANIE

W poniedziałek 24.06 o godz. 18:30 zapraszamy na nasz interesujący cykl pt. TEATR NA EKRANIE, 🎭 w ramach którego, raz w miesiącu pokazujemy ciekawe, nagradzane, polskie sztuki teatralne z doborową obsadą.

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/cukier-stanik/

🎥 W cyklu zobaczymy ekranizacje tworzone głównie przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalających na realizację nowatorskich utworów.

🎭 Tytułowy Cukier Stanik to nazwa rodzinnej pracowni gorseciarskiej. Do Dawida Cukiera po ręcznie robione staniki przez wiele lat w PRL przychodziły zarówno żony towarzyszy, jak i gwiazdy estrady. Ale dziś w warsztacie na Lesznie brak klientek, bo wszystkie wolą tanie, choć tandetne wyroby chińskie. Starzejący się mistrz krawiecki i jego siostra, właściciele pracowni gorseciarskiej Cukier Stanik dywersyjnymi metodami podejmują walkę z konkurencją chińskich biustonoszy. „Don Kiszoci młodego kapitalizmu” zetrą się z Supermarketem reprezentowanym przez szefową ochrony – Babę Kapo. Sztuka Zyty Rudzkiej to zabawna, ciepła i nostalgiczna opowieść o ludziach, którzy rzucają wyzwanie światu tandety i tanich, bo tanio produkowanych, produktów. Pracownia staników Dawida Cukiera to, w dobie tanich produktów sprowadzanych z Azji, wydawałoby się - przeżytek. Jednak ludzie, którzy z różnych powodów postanawiają wesprzeć starego rzemieślnika, potrafią stworzyć autentyczną wspólnotę, która walczy o zachowanie starego, zapomnianego świata.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE