Kobieta w roli głównej - spotkanie ze Stephanie Antigą i film "Śnieżka"

Baśniowo- taneczna opowieść oraz film - to i więcej czeka na Panie, które 26.01.2023 o 18:00 wezmą udział w kolejnym spotkaniu wyłącznie dla kobiet, z cyklu "Kobieta w roli głównej"!

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/sniezka-2/

Zaczniemy od rozmowy z ze Stephanie Bernard - Antigą, nauczycielką tańca flamenco, która opowie o swoim studio, pasji oraz jak rzeszowianki reagują na hiszpańskie rytmy związane z klaskaniem, rozkładanymi wachlarzami, brzękiem kastanietów i stukotem obcasów. 

Po spotkaniu wśród Uczestniczek rozlosujemy upominki oraz wspólnie obejrzymy dramat fantasy przepełniony tańcem - “Śnieżka”.

Niezwykle oryginalna wersja baśni braci Grimm w wyrafinowanej wizualnie formie czarno-białego filmu niemego. Bohaterowie ludowej niemieckiej baśni zostali przez Pablo Bergera przeniesieni do międzywojennej Hiszpanii: ojciec Śnieżki to słynny matador, gwiazda corridy, który po wypadku na arenie doznaje paraliżu. Macocha to pielęgniarka, która z funkcji szpitalnej opiekunki gładko przechodzi do roli nowej żony, po śmierci poprzedniej, która zmarła, rodząc córeczkę. A krasnoludkami, które zaopiekują się osieroconą Śnieżką, będzie siedmiu karłów-toreadorów, którzy jeżdżą po wsiach i miasteczkach i urządzają komiczne pokazy corridy.

Hiszpania toreadorów i flamenco, wyraziste postaci, niebanalna fabuła z dużą dozą poezji, fenomenalna muzyka, wyjątkowej urody zdjęcia i kompletnie zaskakujące zakończenie - "Śnieżka" to kino wybitne.

Bilety 15zł.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE