Ja kocham, ty kochasz - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie oraz Instytut Słowacki zapraszają na kolejny, ciekawy i jednorazowy pokaz w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem. W środę, 24.05 o godz. 18:30 pokażemy film JA KOCHAM, TY KOCHASZ w reż. Dušana Hanáka z Romanem Kłosowskim w roli głównej.

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/ja-kocham-ty-kochasz-filmowe-spotkania-za-rogiem/

To rozgrywająca się na peryferyjnej stacji kolejowej tragikomiczna historia samotnego kawalera Pišty, który szuka ratunku w alkoholu, starając się przezwyciężyć kompleksy wynikające z jego niskiego wzrostu i wyglądu. Bohater jest zakochany w swojej koleżance Wierze, która z kolei darzy niespełnionym uczuciem Vinca, przyjaciela Pišty.

Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia (Najlepszy reżyser Dušan Hanák) oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) - Wyróżnienie specjalne na BERLINALE 1989

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE