Henry No Hurry – spotkanie autorskie promujące książkę

Henry No Hurry a właściwie Wawrzyniec Dąbrowski zaprasza we wtorek, 17.10.2023, o godz. 19:00, na promocję swojej książki "Alchemia Czarnych Lodowców", przesyconą symboliką i realizmem magicznym, powieść drogi.

Wstęp "co łaska" - zbiórka do kapelusza w trakcie spotkania.

Dwaj muzycy, Henry i Harry, wyruszają w tajemniczą podróż, która początkowo przynosi upragnioną ulgę oraz wyczekiwane od dawna uczucie świeżości i zachwytu. Przemierzane kilometry zdają się jednak w osobliwy sposób oddziaływać również na tektonikę ich stanów psychicznych. Niepostrzeżenie znajoma rzeczywistość zaczyna się rozklejać i tracić wyraźne kontury, a bohaterowie stają przed pytaniem: czy to ucieczka, czy dążenie ku czemuś? A może ich podróż odbywa się w głąb? Kiedy siatka współrzędnych geograficznych znika całkowicie, egzystencjalne otwarcie przybiera charakter tak gwałtowny, iż nieuchronnie prowadzi do pytań o własną poczytalność…

Spotkanie ma formę zbliżoną do monodramu orbitującego wokół wydanej przez Paśnego Buriata powieści "Alchemia Czarnych Lodowców", po której uczestnicy zaproszeni są do luźnej rozmowy, zadawania pytań, oraz dzielenia się swoimi przemyśleniami.

W trakcie spotkania / po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek oraz ilustracji autorstwa Ekateriny Shramko.

O AUTORZE:

Wawrzyniec Jan Dąbrowski (ur. 1982), choć urodzony na warszawskim Żoliborzu, mawia, że z gór był od zawsze. Komponuje, gra i pisze. Na swoim koncie ma 19 wydawnictw fonograficznych i przeszło pół tysiąca koncertów, w tym występy na takich festiwalach jak Open’er Festival (2010) czy Off Festiwal (2018). Od 2017 roku oddany niszowemu projektowi na poły muzycznemu, na poły podróżniczemu, jednoosobowemu, obwoźnemu zakładowi koncertowemu – Henry No Hurry. Włóczykij, samotnik i umiarkowany eskapista. Przez kolegów muzyków określany mianem pustelnika arystokraty. Od ponad 15 lat związany z myślą wschodu oraz tym, co nazywa praktyką bezruchu. Mieszka w różnych miejscach, obecnie w Górach Kaczawskich.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE