FILMOWE SPOTKANIE ZA ROGIEM - Konstytucja

6 kwietnia 2022 zapraszamy Was na godzinę 18:30 na kolejne Filmowe Spotkania za Rogiem!

Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

Cena biletów - 10 zł

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/konstytucja/

FABUŁA:

Vjeko, nauczyciel historii, mieszka w 4-pokojowym pięknym mieszkaniu na II piętrze. Ante, policjant, razem z żoną zajmują malutkie mieszkanko w suterenie. Poza poziomem wykształcenia i statusem materialnym różni ich znacznie więcej: Vjeko jest homoseksualistą i chorwackim nacjonalistą; Ante to Serb, który zamieszkał w Zagrzebiu po ślubie z Chorwatką, i choć walczył w konflikcie serbsko-chorwackim przeciwko Serbom, wciąż przekonuje się, że demony przeszłości obu narodów ciągle mają się dobrze.
Czy jest możliwe, żeby tych troje, których dzieli prawie wszystko, a łączy jedynie mieszkanie we wspólnej kamienicy, zaczęli dostrzegać w sobie po prostu ludzi?
Wzruszający i zabawny film o burzeniu murów i trudnej drodze do zaakceptowania Innego.

Nagrody

2017 - Montreal, WFF - Najlepszy Film - Rajko Grlić
2017 - Santa Barbara - IFF - Nagroda Jury - Rajko Grlić
2017 - Wiosna Filmów - Nagroda Publiczności - II miejsce - Rajko Grlić

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE