FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM – Mój przyjaciel wróg

2 czerwca 2021 o 18:30 zapraszamy Was na Filmowe Spotkanie za Rogiem 🎬

Obejrzymy film „MÓJ PRZYJACIEL WRÓG”, reż. Eran Riklis

Nie udało się nam zobaczyć wspólnie tego filmu 24 marca, plany pokrzyżowała pandemia. A dziś, w kontekście wydarzeń w Izraelu i Palestynie, obraz jest wyjątkowo aktualny...

Rok 1982. Pilot izraelskiego myśliwca (Stephen Dorff) zostaje zestrzelony nad Bejrutem i schwytany przez bojowników z Organizacji Wyzwolenia Palestyny. Do pilnowania jeńca zgłasza się 12-letni palestyński uchodźca Fahed. Chłopak nienawidzi Izraela, ale - skuszony obietnicą powrotu do Palestyny - pomaga pilotowi w ucieczce. Wspólnie podążają przez rozdarty wojną Liban, zmierzając do granicy. Początkowa nieufność Faheda, którego ojciec zginął od izraelskiej bomby, przeradza się w niezwykłą przyjaźń.

Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

CENA BILETU: 10 zł

REZERWACJE: https://kzrcafe.pl/film/moj-przyjaciel-wrog/

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE