FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM - MARSYLSKI ŁĄCZNIK

25 sierpnia 2021 zapraszamy Was na godzinę 18:30 na kolejne Filmowe Spotkania za Rogiem!

Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

Obejrzymy film Marsylski Łącznik w reżyserii Cedric Jimenez!

Tytuł nie bez powodu odwołuje się do filmu “Francuski łącznik” z roku 1971. “Marsylski łącznik” to historia ta sama co w filmie Williama Friedkina, tyle że opowiedziana z perspektywy francuskiej. A obydwie oparte był na prawdziwych wydarzeniach: u Friedkina chodziło o przechwycenie wielkiego transportu heroiny z Francji do USA, u Jimeneza – o to, by nie dopuścić do wysłania narkotyków z Marsylii. A ponieważ Cedrik Jimenez to rodowity marsylczyk, mieszkaniec miasta, które było światową stolicą heroiny, mafijnym kanałem przerzutowym z Europy do USA, doskonale zna realia i perfekcyjnie je w swoim filmie odtwarza (nominacja do Cezarów za scenografię i kostiumy).
Marsylia, 1975 rok. Ambitny sędzia Pierre Michel (Jean Dujardin) dostaje przydział do wydziału antynarkotykowego policji z zadaniem rozpracowania grupy przestępczej, odpowiedzialnej za przerzut do USA hurtowych ilości heroiny. Gangiem kieruje bezwzględny i charyzmatyczny Gaëtan “Tany” Zampa (Gilles Lellouche), nieuchwytny dla organów ścigania, sowicie opłacający skorumpowanych policjantów i urzędników. Michel chce dopaść Zampę i powoli z policyjnego zadania staje się to jego życiową obsesją.

Rezerwacje możecie zrobić tutaj: https://kzrcafe.pl/film/marsylski-lacznik/

Cena biletu: 10 zł

Do zobaczenia na seansie!

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE