FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM – Baza ludzi umarłych

W środę 2 września 2020 zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym Filmowe Spotkanie za Rogiem!

Obejrzymy film Baza ludzi umarłych. Projekcję poprzedzi krótka prelekcja, a po seansie w kawiarni, w miłej, swobodnej atmosferze porozmawiamy o obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska, wieloletnia redaktor audycji filmowej DEJA VU w Radio Centrum i pasjonatka kina.

"Jest to opowieść o złym czasie, złych drogach, złych samochodach i o ludziach, których nie da się określić jednym słowem" – tymi słowami zaczyna się jeden z najciekawszych filmów końca lat 50. – "Baza ludzi umarłych", oparta na powieści Marka Hłaski "Następny do raju". Tytułowa baza to miejsce w Bieszczadach, w którym kilku życiowych outsiderów, nieustannie ocierając się o śmierć, zwozi z gór drewno wrakami ciężarówek. Nie mogąc się doczekać nowych samochodów, zamierzają porzucić pracę, ale zatrzymuje ich w niej podstępem przysłany z miasta partyjny aktywista.
Mroczne, surowe kino, świetne aktorstwo i klimatyczne zdjęcia Kurta Webera - mimo upływu lat (prawie 60!) film Czesława Petelskiego wciąż ogląda się znakomicie.

REZERWACJE: https://kzrcafe.pl/film/baza-ludzi-umarlych/Filmowe Spotkania za Rogiem odbywają się w 1. i 3. środę miesiąca.


Do zobaczenia! 🎬 ☕️

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE