23 lipca 2022

Zdrajca
19:00

Nagrodzony kilkunastominutową owacją w Cannes, oparty na faktach film Marca Bellocchio w zaskakująco świeży sposób podejmuje temat mafii, głównie za sprawą charyzmatycznego bohatera Tomaso Buscetty i świetnego odtwórcy tej roli – Pierfrancesca Favino.
Buscetta, boss, który złamał omertę, przyczynił się tego, że doszło do najgłośniejszego procesu przeciwko Cosa Nostrze: tzw. maksiproces doprowadził do skazania 362 jej przywódców. Było to największe w historii zwycięstwo państwa nad mafią. Fascynujące ekranowe dochodzenie skupia się na przemianie Buscetty, dla którego La Cosa Nostra, czyli „nasza sprawa”, zaczęła znaczyć coś zupełnie innego niż dla szefów klanów.
Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. Historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości, nie tylko fenomenalnie rekonstruuje najmroczniejszy czas w dziejach walk z mafią, ale też stawia pytania o znaczenie lojalności, honoru i zdrady.

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 2019

Rodzaj: Fabularny

Gatunek: Biograficzny, Dramat

Produkcja: Włochy, Brazylia, Francja, Niemcy

Reżyseria: Marco Bellocchio

Kategoria wiekowa: 18

Czas trwania: 2 godz. 31 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 10 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE