25 stycznia 2023

Tysiącletnia pszczoła
18:30

To piękna, epicka, magiczno-realistyczna opowieść o trzech pokoleniach wiejskiej rodziny Pichandów, których losy wplecione są w historię kraju od ostatnich lat XIX wieku po I wojnę światową. W losach rodziny odbijają się przemiany narodu i czasów, coraz brutalniejszych i coraz dalszych od dawnej tradycji i zwyczajów. Poetycka wizja narodu obdarzonego temperamentem, uczuciowością, humorem i mądrością, odniesiona została do sposobu życia pszczelego ula – z jego wieczną krzątaniną wokół budowania, płodzenia, gromadzenia dóbr, z jego solidarnością i wzajemną pomocą, uporem i witalnością.

Film, będący ekranizacją powieści Petera Jaroša, poza urzekającym sposobem opowiadania, charakteryzuje niezwykłe piękno wizualne, współtworzące niepowtarzalną atmosferę dzieła. Produkcja otrzymała nagrodę La Fenice del Cinema za zdjęcia na festiwalu w Wenecji w 1983 r.

Jednorazowy pokaz organizowany wraz z Instytutem Słowackim odbędzie się w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem 25.01 godz. 18:30.

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska

Patronat nad wydarzeniem objął Konsulat Honorowy Republiki Słowackiej w Rzeszowie

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 1983

Rodzaj: Fabularny

Gatunek: Obyczajowy, Dramat historyczny

Produkcja: Austria, Czechosłowacja, RFN

Reżyseria: Juraj Jakubisko

Kategoria wiekowa: 12

Czas trwania: 2 godz. 42 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 5 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE