08 grudnia 2023

Opętanie
20:00

W związku z dużym zainteresowaniem tytułem zapraszamy do Kina za Rogiem Cafe na dodatkowy seans filmu OPĘTANIE - kultowej i kontrowersyjnej produkcji Andrzeja Żuławskiego, która czekała na polską premierę 42 lata!

Film z 1981 roku został zrekonstruowany na podstawie oryginalnych negatywów. Mimo światowego rozgłosu zrealizowany we Francji tytuł Andrzeja Żuławskiego, nigdy nie miał oficjalnej szerokiej dystrybucji w Polsce, a wyświetlany w zagranicznych kinach został mocno okrojony. "Opętaniu" na przestrzeni lat towarzyszyły liczne kontrowersje, a główna gwiazda filmu Isabelle Adjani, choć nagrodzona jako Najlepsza aktorka na festiwalu filmowym w Cannes 1981, przypłaciła pracę z reżyserem zdrowotnymi problemami.

Berlin Zachodni w okresie zimnej wojny. Mark i Anna przechodzą małżeński kryzys spowodowany długotrwałą nieobecnością mężczyzny i romansem kobiety. Kobieta zaniedbuje ich wspólne dziecko i popada w coraz bardziej skrajne stany emocjonalne, które utrudniają porozumienie. Mark próbuje dowiedzieć się, co jest przyczyną dziwnego zachowania swojej żony i ratować ich związek. Sytuacja komplikuje się, kiedy poznaje Helen - do złudzenia przypominającą jego żonę.

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 1981

Rodzaj: Fabularny

Gatunek: Dramat, Horror, Psychologiczny

Produkcja: Francja, RFN

Reżyseria: Andrzej Żuławski

Kategoria wiekowa: 18

Czas trwania: 2 godz. 7 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 20 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Rezerwacja na ten seans jest nieaktywna.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE