25 kwietnia 2023

Obraz
18:00

Zapraszamy na spotkanie tylko dla Pań!

Nasze wydarzenie zaczniemy od spotkania, którego Gościnią będzie malarka, ale też mama i pisarka. Jak pogodzić swoje pasje i czy w każdej można się w pełni realizować? O tym i więcej opowie nam Barbara Porczyńska,  artystka, laureatka międzynarodowych nagród, m.in. London Art Biennale 2021 ˗ Art Museum of Chianciano Terme Award i City of Art Award oraz autorka 22 wystaw indywidualnych. W swojej twórczości skupia się na stanie pomiędzy- sztuką a codziennością, byciem matką i malarką. 

Po pasjonującej rozmowie rozlosujemy upominki wśród Uczestniczek (ufundowane przez Wydawnictwo Dreams i Monolith Films), a na koniec wspólnie obejrzymy premierowy pokaz filmu “Obraz”.

Nowatorska, poruszająca animacja, w której nieukończone płótno malarskie staje się sceną barwnego konfliktu. W świecie malowidła żyją trzy rodzaje postaci: Gotowce (w pełni narysowane i pokolorowane), Połowiczni (ukończeni tylko po części) i Zarysy (tylko pobieżnie naszkicowani). Gotowce rządzą dopóki jeden z nich, Ramo, nie zakocha się w Claire pochodzącej z niższej sfery Połowicznych. Ramo chce porozmawiać z malarzem, żeby spytać czy jej portret zostanie kiedykolwiek ukończony. Przepiękna wizualnie podróż budząca do życia obrazy. Każdy obraz jest utrzymany w swym własnym unikalnym stylu, nawiązującym do prac Matisse'a, Pierre'a Bonnarda i Andre Deraina. Żywe barwy, nakładane widocznymi pociągnięciami pędzla i nowatorska sceneria są nieustającą ucztą dla oczu. Pozbawiona moralistycznych nut opowieść podana jest w formie mogącej posłużyć jako przypowieści do różnych sytuacji.

Seans zorganizowany przy współpracy z Institut Français de Pologne.

Bilety 20zł.

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 2011

Rodzaj: Animowany

Gatunek: Dramat, Przygodowy

Produkcja: Francja

Reżyseria: Jean-François Laguionie

Kategoria wiekowa: 12

Czas trwania: 1 godz. 16 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 20 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE