17 lipca 2020

Kokainowi kowboje
18:00

“Kokainowi kowboje” to film dokumentalny, który ogląda się z wypiekami na twarzy. Zaczyna się hitchcockowskim “trzęsieniem ziemi” – pierwszą strzelaniną w wojnie o narkotyki mającą miejsce w biały dzień w centrum handlowym w Miami – a później napięcie nieprzerwanie rośnie…
Niemal dwugodzinny dokument Billy’ego Corbena to świetnie opowiedziana historia jednego dziesięciolecia miasta, które z nudnawego ośrodka wypoczynkowego zmieniło się najpierw w modny, tętniący życiem kurort, a potem w stolicę wojen narkotykowych między Kolumbijczykami i Kubańczykami, miasto zbrodni, przy którym Chicago okresu prohibicji było jak “piknik w szkółce niedzielnej”.
Miami końca lat 70. i początku 80. to miejsce, gdzie skorumpowani politycy wysyłają na ulice skorumpowanych gliniarzy, gdzie w bankowych skarbcach brakuje miejsca na deponowaną w nich gotówkę, gdzie zbierane z ulic ofiary kokainowych porachunków składa się w wynajętych od Burger Kinga chłodniach, bo w policyjnych nie ma już miejsca – to miasto, w którym przestało funkcjonować prawo.

Rok: 2006

Rodzaj: Dokumentalny

Gatunek: Kryminalny

Produkcja: USA

Reżyseria: Billy Corben

Kategoria wiekowa: 16

Czas trwania: 1 godz. 53 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 10 PLN

Do zapłaty w kasie:

Ograniczenia w związku z koronawirusem

W związku z ostatnimi rozporządzeniami dot. koronawirusa na sali w naszym kinie może przebywać maksymalnie do 15 osób.

Pozostało jeszcze 12 miejsc możliwych do zarezerwowania

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE