24 maja 2023

Ja kocham, ty kochasz
18:30

Kino za Rogiem Cafe w Rzeszowie oraz Instytut Słowacki zapraszają na kolejny, ciekawy i jednorazowy pokaz w ramach Filmowych Spotkań za Rogiem. W środę, 24.05 o godz. 18:30 pokażemy film JA KOCHAM, TY KOCHASZ w reż. Dušana Hanáka z Romanem Kłosowskim w roli głównej. 

To rozgrywająca się na peryferyjnej stacji kolejowej tragikomiczna historia samotnego kawalera Pišty, który szuka ratunku w alkoholu, starając się przezwyciężyć kompleksy wynikające z jego niskiego wzrostu i wyglądu. Bohater jest zakochany w swojej koleżance Wierze, która z kolei darzy niespełnionym uczuciem Vinca, przyjaciela Pišty.

Film zdobył Srebrnego Niedźwiedzia (Najlepszy reżyser Dušan Hanák) oraz Nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyki Filmowej (FIPRESCI) - Wyróżnienie specjalne na BERLINALE 1989

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 1980

Rodzaj: Fabularny

Gatunek: Dramat, Romans

Produkcja: Czechosłowacja

Reżyseria: Dušan Hanák

Kategoria wiekowa: 16

Czas trwania: 1 godz. 35 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 5 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE