18 listopada 2021

Heda + Wszyscy wszystko zjedli
19:00

Heda

Heda uciekła z Czeczenii z pięciorgiem dzieci od trzech wojen: dwóch, krwawych i straszliwych, z Rosjanami, i od trzeciej - trwającej lata przemocy doznawanej od męża-psychopaty.
Po latach tułaczki po ośrodkach dla uchodźców odkryła swoje powołanie – wolontariat. I odtąd to ona pomagała innym: pensjonariuszom domów starców, więźniom i bezdomnym, wnosząc w ich pełne smutku i rozpaczy życie trochę radości i światła.
Piękny i wzruszający film Kamila Witkowskiego o niezwykłej kobiecie, o której Wojciech Jagielski powiedział: „Odkąd poznałem Hedę, nieszczęsna Czeczenia i tamtejsze wojny mają dla mnie Jej twarz. Warto Ją poznać, czeczeńską Matkę Courage, i uważnie posłuchać, co mówi, bo jest to opowieść o sprawach, które przywykliśmy uważać za w życiu najważniejsze”.

Wszyscy wszystko zjedli

Madina, Czeczenka, to ofiara wojen i przemocy domowej. Czeczeńskie wojny sprawiły, że marząca o zawodzie lekarza dziewczynka ukończyła zaledwie 4 klasy szkoły podstawowej. Jako młoda kobieta wbrew swojej woli została wydana za mąż. Później było tylko gorzej, Madina podjęła więc decyzję o ucieczce i razem z dziećmi trafiła do Polski.
Dzisiaj pomaga innym – gotuje dla bezdomnych i dla pensjonariuszy domu starców, dla Katarzyny i Macieja Stuhrów (którzy jej i jej dzieciom zaoferowali możliwość mieszkania w ich domu) i dla ich przyjaciół. Ale nie tylko gotuje – przede wszystkim obdarowuje ciepłem, promiennym uśmiechem i zaraźliwą radością życia.

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 2020/ 2021

Rodzaj: Dokumentalny

Gatunek: Biograficzny/ Społeczny

Produkcja: Polska

Reżyseria: Kamil Witkowski

Kategoria wiekowa: 12

Czas trwania: 46 min./ 45 min.

Język: polski

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 10 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE