26 lutego 2020

Fukushima, moja miłość
18:00

Marie jest młoda i atrakcyjna, ale nie ma w niej energii ani radości – utraciła poczucie sensu życia. W nadziei, że go odnajdzie, wyrusza na koniec świata, do Fukushimy, z której po katastrofie elektrowni atomowej – wyniku tragicznego tsunami – ewakuowano prawie 20 tysięcy mieszkańców. Marie przyłącza się do organizacji Clowns4help i jako wolontariusz trafia do schroniska, w którym od czasu katastrofy mieszkają stare kobiety i starzy mężczyźni, pozbawieni dachu nad głową, świata, który znali, pamiątek przeszłości, radości życia, nadziei.
Kiedy jedna z mieszkanek schroniska zdecyduje się je opuścić i powrócić do rodzinnego domu, do “strefy zero”, Marie, trochę wbrew sobie, postanawia jej towarzyszyć. Od teraz będą razem porządkować zrujnowany dom, razem spać i razem jeść, razem zmagać się każda z własnym bólem, własnym duchem z przeszłości – w nieustannej konfrontacji obcych sobie kultur i obyczajów.
Piękne, refleksyjne kino, które mierzy się z pytaniem: czy da się dalej żyć, gdy utraciło się wszystko, co najważniejsze?

Rok: 2016

Rodzaj: Fabularny

Gatunek: Dramat

Produkcja: Niemcy

Reżyseria: Doris Doerrie

Kategoria wiekowa: 12

Czas trwania: 1 godz. 43 min.

Język: polski (napisy)

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 10 PLN

Do zapłaty w kasie:

Ograniczenia w związku z koronawirusem

W związku z ostatnimi rozporządzeniami dot. koronawirusa na sali w naszym kinie może przebywać maksymalnie do 15 osób.

Pozostało jeszcze 10 miejsc możliwych do zarezerwowania

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE