06 lipca 2022

Baśnie i bajki polskie
10:00

Baśnie i bajki polskie. Bazyliszek

Halszka i Maciek wbrew zakazowi ojca, kowala Ostrogi, wchodzą do ciemnej piwnicy. Okazuje się, że mieszka w niej bazyliszek, smok, który zamienia wzrokiem swoje ofiary w kamienne posągi. Na pomoc dzieciom śpieszy Ostroga i mieszkańcy miasta, wspierani wiedzą i doświadczeniem przez mądrego Czarodzieja. Ostroga nakłada lśniącą jak lustro zbroję - bazyliszek po spojrzeniu w swoje odbicie sam zamienia się w kamienny posąg...
Na motywach baśni Artura Oppmana "Bazyliszek".

Baśnie i bajki polskie. Smok wawelski

W grodzie Króla Kraka czas upływa spokojnie i szczęśliwie - aż do czasu, gdy dwaj niesforni chłopcy, Smykałka i Cholewka, przez przypadek powodują, że w grodzie pojawia się smok. Smok, ciągle głodny, pustoszy miasto i okolicę. Sprawcy nieszczęścia, Smykałka i Cholewka, w końcu uwalniają gród od smoka i zostają bohaterami.
Na motywach ludowych.

Baśnie i bajki polskie. Szewczyk Dratewka 

Szewczyk Dratewka, wyszkolony w swoim fachu przez Mistrza, wyrusza w świat. Podczas wędrówki niesie pomoc różnym stworzeniom w potrzebie: pszczołom, mrówkom i kaczkom. Kiedy trafia do miasta, w którym zła czarownica uwięziła w zamku piękną królewnę, podejmuje się zadania uwolnienia ślicznej dziewczyny. Aby tego dokonać, musi wykonać trzy zadania - pomogą mu w tym pszczoły, mrówki i kaczki.
Na motywach baśni Janiny Porazińskiej "Szewczyk Dratewka".

Baśnie i bajki polskie. Złota kaczka 

Lutek, czeladnik piekarski, zostaje wyrzucony z pracy przez właściciela piekarni za to, że dał bułkę bezdomnej głodnej Emilce. Gdy oboje zastanawiają się, co robić dalej, nadjeżdża dorożkarz Franciszek, który opowiada dzieciom o Złotej Kaczce, pływającej po małym jeziorku w piwnicach zamku na Ordynackiej i dającej potrzebującym sakiewki ze złotymi dukatami. Niebezpieczna to jednak musi być wyprawa, skoro tylu młodzieńców już tam poszło i po wszystkich ślad zaginął. Czy Lutek podejmie ryzyko?
Na motywach baśni Artura Oppmana "Złota kaczka".

Udostępnij lub zaproś znajomego:

Rok: 2004/2003/2002

Rodzaj: Animowany

Gatunek: Baśnie

Produkcja: Polska

Reżyseria: Andrzej Kukuła/Anna Dudek/Artur Wrotniewski/Jacek Kasprzycki

Kategoria wiekowa: bez ograniczeń

Czas trwania: 1 godz.

Język: polski

Rezerwacja

EKRAN
  • wybrane
  • wolne
  • zarezerwowane

Szczegóły:

Wybrane miejsca:

Cena biletu: 10 PLN

Do zapłaty w kasie:

Dane do rezerwacji:

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE