Festiwal WAKACJE Z KULTURĄ

Już niedługo dzięki Fundacji Teatr NEMNO będziecie mogli wziąć udział w pierwszej edycji Festiwalu WAKACJE Z KULTURĄ, który odbędzie się w dniach 29, 30 i 31 lipca 2022 roku na terenie Rzeszowa.

Festiwal ma na celu ożywianie przestrzeni miejskiej, oferując różnorodne wydarzenia kulturalne o wysokim poziomie artystycznym. W programie Festiwalu znalazły się spektakle z całej Polski, koncert, jak i wystawa malarska.

29 lipca w naszej kino-kawiarni odbędą się dwa wydarzenia w ramach tego festiwalu. O godzinie 18:00 wernisaż wystawy malarskiej „Refleksje” Dagmary Jemioły-Hryniewickiej, a o godzinie 19:00 wystąpi przed Państwem Walny Teatr z Policznej ze spektaklem „Cudowni mężczyźni z korbką”. 🥰

Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy z cyklu „Refleksje” realizowanego od 2015 roku. Główną inspiracją jest natura, która zdaniem artystki stanowi niezliczoną ilość tematów czekających na realizację, wystarczy tylko bliżej się przyjrzeć. Punktem odniesienia w obrazach stało się zjawisko odbicia przestrzeni na tafli wody.

Natomiast spektakl - CUDOWNI MĘŻCZYŹNI Z KORBKĄ, nawiązuje do tytułu filmu Jiříego Menzla o początkach objazdowej kinematografii. Nawiązanie jest świadome ponieważ Adam Walny wykorzystuje w spektaklu autorską technikę kina manualnego. Treść spektaklu oparta na cyklu poezji Andrzeja Waligórskiego "Błędny rycerz" jak i specyfika techniki kina manualnego (teatr cieni) z filmem słynnego czeskiego reżysera nie mają już nic wspólnego. Sam spektakl to kilka etiud połączonych wspólnym bohaterem: Zenkiem Dreptakiem, postaci obecnej w twórczości Waligórskiego w rozmaitych odsłonach (w wersji współczesnej autorowi, jak i w średniowiecznym kostiumie) i doskonale obnażającej wszechobecne w naszej rzeczywistości przywary i problemy.

Do zobaczenia! 😍

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE