BLIZNA w rocznicę 82. Urodzin Krzysztofa Kieślowskiego - Wtorek z klasyką

27 czerwca 1941 urodził się Krzysztof Kieślowski (zm. 13 marca 1996). W rocznicę 82. Urodzin wybitnego, polskiego reżysera pokażemy jeden z jego wcześniejszych filmów BLIZNA, dzie niezwykłe widoczne jest jego zamiłowanie do form dokumentalnych.

27.06, wtorek, godz. 18:30

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/blizna/

Idealne połączenie zmysłu Kieślowskiego, wrażliwości Sławomira Idziaka (późniejszego autora zdjęć m.in. do "Helikoptera w ogniu" czy "Króla Artura") oraz genialnej kreacji aktorskiej Franciszka Pieczki, stworzyło film niezwykle mocny w swym przesłaniu, ale jednocześnie pełen subtelności.

Niefortunne zlokalizowanie budowy zakładu przemysłowego, stanowi pretekst do ukazania mechanizmów między podejmującymi decyzje - a tymi, którzy je realizują i ponoszą ich konsekwencje. Dyrektor Bednarz (Franciszek Pieczka) kieruje budową wielkiego kombinatu, który na skutek odgórnej decyzji został zlokalizowany na terenie prastarej puszczy. Skutki tego postanowienia szybko okazują się fatalne, cofnąć ich już jednak nie można. Dochodzi do coraz częstszych i ostrzejszych konfliktów z mieszkańcami i robotnikami. W czasie dramatycznych wydarzeń, Bednarz zgodnie ze swoim sumieniem, staje po stronie robotników. Jednak czy w PRLowskiej rzeczywistości ten akt „odwagi” zostanie należycie doceniony?

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE