322 (1969, reż. Dušan Hanák) - FILMOWE SPOTKANIA ZA ROGIEM

Kino za Rogiem Cafe wraz z Instytutem Słowackim w Warszawie, ponownie zapraszają na seans promujący rzadko pokazywaną w Rzeszowie kinematografię słowacką. Tym razem obejrzymy film legendarnego reżysera, Dušana Hanáka, pt.”322”. To jednorazowy seans połączony z dyskusją po filmie.

Rezerwacje: https://kzrcafe.pl/film/322/

322 - Psychologiczna opowieść o nieuleczalnie chorym mężczyźnie, szukającym nadziei i pewności. Kucharz Lauko, mężczyzna w średnim wieku, w sytuacji ostatecznej (tytuł filmu pochodzi od numeru diagnozy raka) analizuje całe swoje życie, stopniowo przyzwyczajając się do jego zmienionego rytmu. Film ma wymiar poetyckiej przypowieści, opartej na imponujących czarno-białych obrazach. Główny bohater cierpi z powodu nieszczęsnej idée fixe, traktując swoją chorobę jako karę za to, że w latach pięćdziesiątych krzywdził ludzi. Odczuwa potrzebę moralnego oczyszczenia i rehabilitacji, ale napotyka na barierę obojętności, braku zainteresowania i egoizmu. W tym kręgu wyróżnia się tylko postać jego przyjaciela ze szpitala, Vladka, który swoją wrażliwością, ekstrawertyzmem i przeżywaniem swojego istnienia w relacji z otoczeniem, symbolizuje poczucie wolności i niezależności. 

*** Filmowe Spotkania za Rogiem to pokazy specjalnie dobranych filmów w gronie miłośników kina. Projekcję poprzedza krótka prelekcja, a po seansie w miłej, swobodnej atmosferze odbywa się rozmowa na temat obejrzanej produkcji. Wydarzenie prowadzi Karolina Marciszewska.

Kino za Rogiem Cafe © 2020.
Strona internetowa stworzona przez AURORE